SK Blažovice - oddíl kopané

fotbal Blažovice

Blažovice A – Ořechov 1:5

Poslední zápas sezóny 2018/2019 jsme nezačali dobře. Naše snaha o rozehrávku od zadních řad často končila chybou a ztrátou míče. Tím jsme se rychle dostali pod tlak a ani 2 velké šance hostů nás nedonutily změnit styl hry. Rychlá branka na 0:1 tak byla logickým trestem za naši naivitu. Ořechov pokračoval v aktivním napadání, směrem dopředu dokázal často hrát na jeden dotek a jeho šance se množily. Druhý gól soupeř přidal po přenesení hry napříč naším vápnem a životní trefou útočícího hráče do šibenice. Naše snaha směrem dopředu opět často končila na nepovedené finální přihrávce/centru do vápna. A když před koncem poločasu Vojta po hrubce soupeře zahodil samostatný únik, šli jsme do kabin s dvougólovým mankem.

V druhé půlce už nám jaksi došla šťáva a na rozdíl od předchozího domácího zápasu s Modřicemi už jsme nenašli sílu na zvrat. Naopak jsme po vlastním gólu opět inkasovali. Nakonec jsme míč z vlastní sítě lovili ještě dvakrát, v obou případech jsme dali soupeři po první vyražené střele ještě druhou šanci, kterou už dokázal využít. Trapný výkon jsme alespoň částečně vylepšili až v posledních minutách. Po vydařené kombinaci trefil Šimon zblízka břevno, Michal po úniku pálil jen těsně nad. A čestný úspech pak Michal zaznamenal po penaltě nařízené za ruku v pokutovém území. A uhájil tak 2. místo v tabulce střelců celé soutěže.

Ve výsledné tabulce nám patří 11. místo (s 25 body), když jsme slušným závěrem sezóny (s přihlédnutím k počtu absencí) dokázali o fous přeskočit kromě beznadějně posledního Tišnova B ještě béčko Vojkovic a Popůvky. Na jaře jsme získali o 5 bodů více než na podzim, i když především zápasy proti Popůvkám a Ivančicím B nám silně nevyšly. Poslední zápas sezóny proti Ořechovu dobře ilustroval důvody našeho umístění na chvostu tabulky. Většina soupeřů v okresním přeboru je jednoduše fotbalovější a hlavně mnohem efektivněji trestá jakoukoli chybu. Bodovat tak můžeme jen pokud dokážeme také využít chyby soupeře, takticky zvládneme obrannou hru a hlavně předvedeme 100% nasazení a soustředěnost od první minuty až do závěrečném hvizdu.

Střelci Blažovic: Dvořák Michael [zápis FAČR]