Dosavadní výsledky nováčka soutěže z Oslavan napovídaly, že se v OP určitě neztratí. Úvod zápasu však neukazoval nějakou zásadní převahu hostů. Naše hra byla sice neučesaná, ale dokázali jsme se prokombinovat k pár centrům, soupeř nás často zastavoval faulem. Žádnou větší šanci jsme si však nevytvořili ani my, ani Oslavany. To však platilo jen do 18. minuty, kdy jsme hrubkou v rozehrávce soupeři darovali gól – rychlou kombinaci zakončil útočník přesně k tyči. V následujícím minutách jsme byli pod velkým tlakem, ale dokázali jsme se ubránit a hra se postupně vrátila k nezáživné kopané plné chyb z obou stran. Poločas tedy skončil 0:1.

Jestli se nám v první půlce nedařilo, tak druhý poločas byl katastrofální. Těžko bych vzpomínal na alespoň jednu povedenou přihrávku nebo snad nějaký nápad. Zato hosté dokázali být produktivní a nekompromisně trestali naše chyby. Nezachycení náběhu, přihrávka na malé vápno a střela k bližší tyči = 0:2. Ztráta balónu těsně před vlastním vápnem a pomalá reakce celé obrany včetně brankáře = 0:3 a hattrick hostujícího útočníka. Další ztráta při rozehrávce a zakončení na zadní tyč = 0:4. Nepokrytí soupeře po rozehrání rohu na krátko a přízemní střela přes les nohou = 0:5 a symbolická tečka za naším trapným výkonem.

Dlouho jsem hledal, kdy jsme naposledy takto vybouchli a pokud jsem něco nepřehlédl, tak to bylo 26. října 2014 v Babicích 7:1 (Babice nám pak na jaře ještě doma naložily 1:6, ale to jsme alespoň dokázali dát gól). Netřeba dodávat, že v té sezóně jsme sestoupili z OP. Na příští zápas jedeme do Měnína, což je další ze soupeřů z čela tabulky. Ideální příležitost, jak odčinit výkon proti Oslavanům.

[zápis FAČR]