Po odloženém prvním jarním kole nás čekal úvodní zápas jara na domácím hřišti proti šlapanickému Béčku. V prvním poločase bylo patrné, že si s přírodním trávníkem zatím moc nerozumíme. K tomu se přidal silný vítr a tak to z obou stran moc ke koukání nebylo. Větší šance se neurodily a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé půle se nám konečně podařilo pár kombinací a přišly i šance. V té první větší se ocitl Michal, který přehodil gólmana a do branky posunul míč jeho bratr Vojta. Ve chvíli, kdy to vypadalo, že dostáváme hru pod kontrolu, dostali hosté možnost přímého kopu od postranní čáry, na úrovni pokutového puntíku. Centrovaný míč proletěl celým malým vápnem a na zadní tyči se od Davida nešťastně odrazil do naší sítě. Poté nám už pomalu začínaly docházet síly, hosté s větrem v zádech měli míč častěji na kopačkách, přesto se do šancí nedostávali. Proto zamrzela obdržená branka, kdy brankář neudržel centrovaný míč a útočící hráč soupeře bez potíží dorážel do odkryté brány. Když už to však s námi nevypadalo dobře, přišla chyba i v obranné hře Šlapanic, do samostatného úniku se dostal Jíra a s přehledem uklidil balón k tyči.

Oboustranně bojovný a nepříliš pohledný zápas skončil tedy remízou 2:2. Vzhledem k průběhu zápasu a v porovnání s podzimem posílené sestavě soupeře bod bereme. Příště snad k nasazení přidáme i fotbalovost.

Branky Blažovic: Dvořák Vojtěch, Daněk Jiří [zápis FAČR]