Do Blučiny jsme vyrazili vinou zranění i dalších absencí v nezvyklé sestavě. Na začátku zápasu to bylo znát, domácí dlouhými balóny dobře přenášeli hru a užívali si spousty prostoru. V okolí vápna se nám však dařilo většinu akcí zastavit. Přesto jsme inkasovali, když centrovaný balón propadl až na zadní tyč, kde ho útočící hráč dokázal posunout pod padajícího gólmana. Přestože to vypadalo na jasný ofsajd, rozhodčí byli jiného názoru. Navíc jsme po chvíli čelili penaltě nařízené za ruku nastřelenou z přímého kopu. Domácí hráč si naštěstí zahrál na Panenku a moc se mu to nepovedlo. Naše hra nebyla vzhledem k okolnostem špatná. Zkoušeli jsme jednoduše dostávat balóny na útočníky a přestože to vyšlo jen párkrát, byly z toho minimálně tři tutovky, které jsme však bohužel všechny spálili.

Na začátku druhého poločasu jsme nedokázali navázat na slušný výkon z konce toho prvního a brzy jsme se dostali pod tlak. Za zmínku stojí tyč, která nás zachránila po přímém kopu, a zakončení z bezprostřední blízkosti, které trefilo gólmana. Postupně se nám začalo opět dařit posílat pasy za obranu soupeře, ale střelecky se nám prostě nedařilo až do konce zápasu. A tak další branka padla opět do naší sítě. Po další tyčce se tentokrát balón odrazil přímo na kopačku soupeře a ten měl už snadnou práci. Domácí pak začali více bránit, ale v jejich zadních řadách byla cítit nejistota. Využít jsme ji bohužel dokázali až těsně před koncem, když jsme po faulu i my kopali penaltu. Tu Michal proměnil s přehledem.

V Blučině to od nás sice nebyl oslnivý výkon, ale po celý zápas byla znát snaha a soupeř nám dovolil dost. Škoda nepřesností v zakončení. Do konce sezóny zbývají 3 zápasy (Modřice, Říčany, Ořechov), ani jednomu ze soupeřů se na jaře moc nedaří, musíme se tedy porvat ještě o nějaké body.

Střelci Blažovic: Dvořák Michael [zápis FAČR]