MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Blažovice :  Prace 4:5  (3:2)

Ke svému prvnímu mistrovskému utkání nastoupila naše mladší přípravka proti Praci. Nebudu zde popisovat peripetie před tímto utkáním které vznikli vinou soupeře důležité bylo že se utkání odehrálo. A naši kluci si vedli opravdu dobře. Hlavně první poločas jsme byli lepší. Naši kluci a Natálka protože máme v našem týmu také holku tak na ni nesmíme zapomínat se opravdu moc a moc snažili a tak je musíme všechny pochválit. To že se o gol prohrálo vůbec nevadí na výsledky se v této věkové kategorii nehraje. Střelecky se zaskvěl David autor hatricku i když ten první gol byl spíše vlastní my ho uznáme Davidovi který dobře kopnul roh. Také Lukáš se trefil a tak jsme v prvním utkání dali čtyři branky. To je určitě paráda. Další zápas hrajem v sobotu dopoledne v Ochozi tak uvidíme jak si naši nejmladší povedou dále.

branky Blažovic:

Lukáš David 3x

Bartůšek Lukáš 1x

 

Potože naši žáci v letošní sezoně nastupují za Šlapanice budeme zde přinášet informace i o jejich snažení. Teď tedy report trenéra Davida Michalíka o jejich prvních mistrovských zápasech této začínající sezony.

 

Zdar vespolek,
dneska dopoledne jsme odehrali ve Šlapanicích první zápas krajské soutěže starších žáků proti Hustopečím. Můj krátký report z pozice trenéra:

Šlapanice – Hustopeče 5:1 (3:0)
góly za nás: 2x Tadeáš, 1x Ondra, 1x Mára, 1x Vašek
Kluci předvedli sympatický výkon na úvod sezóny, s ohldem na to, že se ke společnému tréninku sešli až den před zápasem… Je však potřeba říci, že prvních 15 minut proti velmi dobře kombinujícímu a sehranému soupeři moc nenasvědčovalo tak výsledkově jednoznačnému zápasu. Nicméně soupeř nebyl schopen své akce dotáhnout do koncovky, pokud už ano, byl náš brankář na místě a šanci zlikvidoval. Pak se našim borcům podařilo několik brejkových výpadů a jen Tadeáš mohl ještě celkově přidat aspoň 3 další branky. Soupeři se podařilo dát až jeden gól v druhé polovině utkání, kdy z dobře kopnuté standardní situace korigoval na 1:4, nicméně poslední slovo poatřilo nám, kdy Tadeáš uzavřel na celkových 5:1. Co by se dalo klukům vytknout, tak pochopitelná nesehranost, příliš velký a někdy zbytečný důraz na individuální prosazení… Hold, to jsou podněty pro další práci a zplepšení během sezóny.

Pro úplnost ještě výsledek navazujícího utkání mladších žáků se stejným soupeřem:
Šlapanice – Hustopeče 2:3 (0:1)
Za tento tým hrál pouze jeden náš kmenový hráč – Adam Michalík a odehrál povedené utkání, kdy určitě patřil k těm lepším, kteří vytvářeli jiným šance. Kluci měli neskutečnou smůlu a neschopnost v koncovce, což vedlo ke gólu soupeře. V druhé půli soupeř ještě 2 góly přidal a pak teprve se kluci zvedli, ale už nestihli aspoň srovnat. Z mého pohledu ztratili utkání, které mohli obdobně jako ti starší vyhrát, což zase do jisté míry dáno nerozehraností.

Ve čtvrtek jedeme k dvojzápasu do Mutěnic, ale bez Tadeáše, Ondry a Vaška, kteří jsou na táboře… A aby toho nebylo málo, další sobotu jedeme do Kyjova, kdy nebude ani Mára…

 

Děkujem Davidovi a já jenom upřesním že střelci starších žáků byli všechno blažováci a dodám jejich celá jména

Tihelka Tadeáš 2x

Trávníček Ondřej

Paulík Marek

Daněk Václav