Na Svátek práce se hrála utkání odloženého 1. jarního kola. Do Rajhradic jsme i vinou zranění odjížděli v pozměněné sestavě oproti nedělnímu zápasu. Domácí však mají, dle dosavadních jarních výsledků, problémy se sestavou dlouhodobě. Takže i když byl věkový průměr naší sestavy vyšší než obvykle, soupeř nastoupil v ještě „zkušenějším“ složení. Od začátku zápasu bylo zřejmě, že ve většině herních situací budeme mít převahu a podařilo se nám vstřelit i brzký gól. Na pěkný centr za obranu si naběhl Vojta Kučerák a vstřelil svou premiérovou branku v dresu našeho Áčka. Pak už však začalo menší trápení – domácí měli ještě dostatek sil na bránění své šestnáctky a nám se nedařilo dát gól ani z jasných šancí. Byť je to částečně pochopitelné, nehráli jsme prostě naplno. Do poločasu však přeci jen padla alespoň druhá branka, o kterou se postaral druhý Vojta v našem dresu.

V druhém poločase už soupeř odpadl fyzicky i takticky. Několikrát jsme se dostali do šance až neuvěřitelně snadno. Výkon z naší strany byl také lepší, než v prvním poločase, a i přes zazdění i těch nejjasnějších gólovek skóre rychle narůstalo. Poslední, sedmou branku vstřelil další premiérový střelec Tomáš.

Střelci Blažovic: Dvořák Vojtěch 4x, Kučerák Vojtěch, Čech Marek, Rozehnal Tomáš [zápis FAČR]

Zápas s posledním týmem tabulky jsme tedy zvládli, teď je však potřeba přepnout opět na plné obrátky, protože nás čeká zápas v Kupařovicích. A v následných květnových týdnech i další soupeři z čela tabulky.