Okresní halová liga starších žáků 2018/2019 v Lužici u Hodonína – celkové 3. místo našich borců!

Naši starší žáci se poprvé zúčastnili v rámci halové přípravy na jarní část sezóny okresní halové ligy, kterou pravidelně pořádá Okresní fotbalový svaz Hodonín. Zápasy se konaly o víkendech v hale v Lužici u Hodonína, a to za účasti celkově 12 týmů, které hrají okresní soutěž/přebor na Hodonínsku, krajskou soutěž/přebor, dále pak velmi reprezentativní zástupce ze Slovenska (TJ Iskra Holíč, účastník tamní 3. ligy v dané kategorii).

V prvních 6 kolech probíhala základní část, kdy se navzájem utkaly všechny týmy dvakrát. Tabulka po základní části vypadala následovně:

1. Holíč (účastník 3. ligy na Slovensku) / 57 bodů

2. Svatobořice (účastník okresní soutěže Hodonín) / 48 bodů

3. Ratíškovice/Dubňany (účastník krajského přeboru) / 41 bodů

4. Mutěnice (účastník krajské soutěže) / 40 bodů

5. FKM Morava A (Vracov, účastník okresního přeboru Hodonín) / 37 bodů

6. Ždánice (účastník krajské soutěže) / 35 bodů

7. Rohatec (účastník okresního přeboru Hodonín) / 29 bodů

8. Strážnice (účastník okresního přeboru Hodonín) / 24 bodů

9. Blažovice (účastník okresního přeboru Brno-venkov) / 24 bodů

10. FKM Morava B (Vracov) / 19 bodů

11. Čejkovice (účastník okresní soutěže Hodonín) / 17 bodů

12. Žarošice (účastník okresního přeboru Hodonín) / 4 body

K této tabulce je potřeba doplnit, že naši kluci se pomalu rozjížděli a byli také jedni z mála, kteří dokázali sebrat body nejlepšímu týmu základní části, když po úvodní prohře s tímto týmem dokázali remizovat 3:3 a ještě 5 minut před koncem zápasu vedli 3:1… Celkově odvetná část našich zápasů byla o třídu kvalitativně lepší, a to díky zapojení klíčových opor Máry Paulíka a Ondry Trávníčka.

V další fázi došlo k rozdělení týmů do dvou semifinálových šestičlenných skupin, kdy skupina A byla tvořena týmy, které skončily na lichých místech po základní části, tj. včetně našeho týmu, a skupinu B zase tvořily týmy na sudých příčkách. Ve svých skupinách týmy zase hrály každý s každým ve dvou dalších kolech. Výsledné pořadí v obou skupinách bylo následující:

Skupina A

1. Holíč / 23 bodů

2. FKM Morava A / 17 bodů

3. Blažovice / 15 bodů

4. Ratíškovice/Dubňany / 14 bodů

5. Rohatec / 12 bodů

6. Čejkovice / 4 body

Skupina B

1. Svatobořice / 26 bodů

2. Mutěnice / 20 bodů

3. Ždánice / 18 bodů

4. FKM Morava B / 16 bodů

5. Strážnice / 4 body

6. Žarošice / 3 body

Naši kluci si vybrali v první sérii zápasů své skupiny opravdu smůlu a přes jejich veškerou snahu, kdy ani vyložené šance neskončily gólem, uhráli jen 3 body za jedno vítězství. Vše si však vynahradili v odvetách, kdy vyhráli až na jeden zápas (zase Holíč) vše.

Do finále postoupily z každé skupiny první čtyři týmy. Ze skupiny B byl celek FKM Morava B nahrazen týmem na dalším místě z důvodu stanovených pravidel pořadatelem. Nakonec však tým Strážnice byl ještě z důvodu nemoci většiny týmu nahrazen týmem z Rohatce.

Finále se konalo v sobotu 16. 3. 2019, kdy dle pořadí ve svých skupinách se týmy rozdělili do následujících úvodních dvojic play-off: Holíč – Rohatec, Mutěnice – Blažovice, Svatobořice – Ratíškovice/Dubňany, FKM Morava A – Ždánice. Doba zápasů byla zde oproti základní části (20 minut), semifinálové části (15 minut) prodloužena na 25 minut.

Mutěnice – Blažovice 1:1 po základní době / 1:2 na penalty

Naši kluci vstoupili do zápasu s Mutěnicemi velice aktivně, s nasazením, což také vedlo k našemu prvnímu gólu. Měli jsme pak sice další šance, ale už se nám nepodařilo skórovat. To se však bohužel podařilo soupeři a srovnal stav, který vydržel až do konce nerozhodný. Následovaly penalty, tedy drama až do konce. Pět našich borců šlo kopat – Mára, Tadeáš, Ondra, Robin a Adam. Po úspěšné penaltě Ondry Trávníčka rozhodl stále remízový stav nakonec v náš prospěch druhý úspěšný střelec – Adam Michalík. Bravo, tím jsem se dostali mezi nejlepší čtyři týmy!

Semifinálové dvojice byly následující: Holíč – Blažovice, Svatobořice – Ždánice

Holíč – Blažovice 9:1

Je pravda, že jsme ve skrytu duše doufali v malý zázrak, že silný Holíč udělá nějaké chyby, které využijeme… Sice jsme měli na začátku šance, ale bohužel… Je nutné přiznat, že soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. S ohledem na vývoj zápasu jsme v druhé půli již naše klíčové borce šetřili a zápas dohrávali s našimi mladšími.

O celkové třetí místo jsme se utkali s týmem ze Ždánic.

Blažovice – Ždánice 8:4

Naši kluci se rychle otřepali ze semifinálové prohry a na Ždánice opět vlétli s vysokou aktivitou a bojovností, což vedlo k našemu rychlému úvodnímu gólu. Ždánice ze začátku kousaly a snažily se držet krok, ale naši borci postupně gólově odskočili a, hurá, bylo z toho celkové 3. místo! Prostě paráda, ve kterou jsme rozhodně na začátku celé soutěže vůbec nedoufali…

Pro úplnost uvádíme, že finálový zápas vyhrál Holíč nad Svatobořicemi 2:1 a bylo to drama až do konce. Holíč tedy po zásluze vyhrál celou halovou ligu.

A kdo všechno se podílel na našem úspěchu?

Kromě některých dalších kluků z celého týmu našich starších žáků pro venkovní sezónu jsme podstatnou a rozhodující část této okresní halové ligy odehráli v následujícím, aktuálně nejsilnějším složení:

Matěj Daněk (brankář)

Robin Jovanovič – Ondřej Trávníček (obrana)

Marek Paulík (záloha)

Tadeáš Tihelka (útok)

+ Vít Vičar (střídal obranu), Václav Daněk a Adam Michalík (střídali převážně zálohu a útok)

David Michalík (trenér)

Naši střelci za celou halovou ligu:

Tadeáš Tihelka / 21 gólů

Marek Paulík / 16 gólů

Ondřej Trávníček / 15 gólů

Adam Michalík / 4 góly

Vít Vičar / 2 góly

Robin Jovanovič / 1 gól

Václav Daněk / 1 gól

Zvolený nejlepší hráč SK Blažovice – Marek Paulík

Celkově poděkování patří všem klukům za jejich velmi dobrý výkon, předvedenou hru, vysoké nasazení a hlavně, že se nenechali odradit některými neúspěchy a hráli jako tým. Všechna čest a velký respekt!

Dosáhli opravdu vynikajícího výsledku a skvěle reprezentovali nejen naše SK, ale i celkově naši obec.

Na závěr jen dodáme, že se budeme těšit na další ročník okresní halové ligy 2019/2020 v Hodoníně ; – )

 

Zde na fotce bronzové mužstvo zimní ligy. Na snímku bohužel chybí Vítek Vičar, který se pro nemoc nemohl zúčastnit finálového turnaje nicméně většinu zápasů zimní ligy absolvoval.

Velká gratulace všem klukům a samozřejmě pochvala za vzornou reprezentaci. Taky velký dík Davidovi Michalíkovi který s klukama celou zimní ligu absolvoval a věnoval tomu spoustu svého času.

Opravdu super úspěch a výborné naladění se do jarní části soutěže.